باشگاه های بولدرینگ

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

 

 

سنگنوردی بولدرینگ یه نوع ورزش کوهنوردیه اما ساده تر و راحت تر. تو این ورزش بدون استفاده از طناب و مهار و سخت افزار میشه روی صخره های دیواری که حداکثر 5 متر ارتفاع داره بالا رفت. تو این ورزش برای ایمنی ورزشکار یک سری تشک روی زمین قرار میدن و دیگه طنابی برای ایمنی وجود نداره و در صورت سقوط ورزشکار روی تشک میفته. از مزایای ورزش بولدرینگ اینه که برعکس ورزش سر طناب، شخص بعد از هربار سقوط می تونه چندین بار تلاش کنه و تو مدت زمان مشخصی دوباره خودش را به قله برسونه. در نهایت طبق قواعد ورزش بولدرینگ امتیاز فرد براساس تعداد مسیرهایی که تاپ شده و تلاشی که دوباره برای تاپ کرده، مشخص میشه. تو این مطلب قصد داریم باشگاه بولدرینگ زنان و بولدرینگ مردان رو بهتون معرفی کنیم و در مورد فواید بولدرینگ بگیم. پس با ما همراه باشین.

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین مربیان آموزشی ورزش بولدرینگ با سایت جیم برو همراه باشید.

 

ویژگی باشگاه های آموزش بولدرینگ چیه ؟

بولدرینگ هم می تونه تو طبیعت و مسیرهای کوتاه انجام بشه هم تو سالن و باشگاه های ورزشی. اگه خودتون یا بچه هاتون هیچ دانشی در مورد این ورزش ندارین اما دوست دارین که اون و یاد بگیرین و تو مسابقات شرکت کنین، می تونین خودتون رو تو باشگاه بولدرینگ بانوان و آقایان و یا بچه هاتون رو تو باشگاه بلودرینگ نوجوانان و کودکان ثبت نام کنین. باشگاه هایی که تو رشته ورزشی بولدرینگ فعالیت دارن، باید یه سری تجهیزات مخصوص این رشته رو داشته باشن. این ورزش روی دیوارهای مصنوعی انجام میشه. جنس دیواره ها باید از جنس فایبرگلاس و یا چوب باشن. یه سری گیره های مصنوعی روی این دیوارها پیج و مهره شدن که ورزشکارها پاهاشون و روی این دستگیره ها میذارن و صعود می کنند. زیر این دیوارها تشک قرار می گیره تا اگه فرد سقوط کرد، روی این تشک ها بیفته و آسیب جسمی به اون نرسه. حرکات ورزش بولدرینگ حرکات خاصیه و اگه باشگاه تجهیزات و ایمنی رو کامل نکنه، ممکنه خطرات جبران ناپذیری برای افراد به وجود بیاد.

چه نکاتی هنگام انتخاب باشگاه آموزش بولدرینگ وجود داره ؟

زمانی که می خواین یه باشگاه بولدرینگ خیلی خوب انتخاب کنین، باید یه سری نکات و مدنظر بگیرین. از جمله این که یه باشگاه بولدرینگ دخترانه و پسرانه و یا حتی بولدرینگ مردان و زنان باید تجهیزات کاملی داشته باشه. تجهیزات ورزش بولدرینگ شامل کفش مخصوص بولدرینگ حرفه ای، زیرانداز بولدرینگ، کیسه پودر، طناب و هارنس، ابزار حمایت، کلاه ایمنی، انواع میانی، طنابچه و تسمه، انواع کوییک و یومار هست. این تجهیزات و بهتره باشگاه تهیه کنه و در قبال اون هزینه رو از شما بگیره. چون مدیر باشگاه براساس تجربه ای که داره، می تونه کیفیت بهتری از این وسایل رو خریداری کنه. نکته دیگه ای که باید تو انتخاب باشگاه بولدرینگ به اون توجه کنین این هست که باشگاهی رو انتخاب کنین که اساتید برجسته و برتر و با تجربه بولدرینگ زنان و مردان در این مکان مشغول به فعالیت هستن.

فضای محیطی باشکاه های اموزش بولدرینگ به چه صورته؟

فواید ورزش بولدرینگ برای سلامتی بچه ها خیلی زیاده و می تونه قدرت جسمانی کودکان رو حسابی بالا ببره. از تاثیرات ورزش بولدرینگ روی بچه ها میشه به این موضوع اشاره کرد که استخوان بندی دست و پای اون ها رو قوی می کنه و هوش و تمرکزشون و بالا میبره و باعث میشه در آینده بدنی با قدرت جسمی بالا داشته باشن. به همین دلیله که خیلی از خانواده ها می خوان از همون سن کم بچه هاشون رو تو این رشته بفرستن. اما برای انتخاب باشگاه برای بچه ها باید خیلی به محیط اون توجه کرد. محیط باشگاه بولدرینگ باید مفرح و شاد باشه و از دیوارهای رنگی استفاده بشه تا بچه ها به سمت این ورزش جذب بشن و قدرت بیناییشون هم تقویت بشه. علاوه بر همه این ها محیط چنین باشگاه هایی باید ایمنی کامل داشته باشه و بچه ها رو از خطرات ورزش بولدرینگ خفظ که تا خانواده ها با خیال راحت بچه هاشون رو به باشگاه بفرستن.

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶