باشگاه های ورزش های رزمی

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

بهترین باشگاه های ورزشهای رزمی برای افراد مختلف چه ویژگی هایی باید داشته باشن ؟

ورزشهای رزمی نوجوانان جزء پرطرفدارترین ورزش ها در دنیا هستن که معمولا افراد با اهداف مختلفی به این ورزش روی میارن. قبل از هرچیزی بایستی بدونین که برای ثبت نام و شرکت در کلاس های ورزش رزمی هیچ نوع محدودیت سنی و جنسی وجود نداره. یعنی تو باشگاه ها و سالن های ورزشی، هم ورزشهای رزمی بانوان (دختران) داریم و هم ورزشهای رزمی آقایان. 

همچنین والدین میتونن در صورت تمایل فرزندان، اون ها رو در سنین پایین در این کلاس ها ثبت نام کنن. لازم به ذکره که آموزش در سنین پایین نتایج بسیار بهتری داره و معمولا افرادی که سالیان بیشتری در این حوزه آموزش دیدن، تسلط بهتر و بیشتری روی تکنیک ها و حرکات ورزشی دارن. برترین و مجهزترین باشگاه های ورزشهای رزمی باید به گونه ای باشن که بتونن شرایط تمرین رو برای تمامی رده های سنی و جنسیت های مختلف به نحو احسنت ارائه بدن. از مهم ترین لاین ها و بخش های آموزشی میشه به موارد زیر اشاره کرد.

⦁              ورزش های رزمی بانوان

⦁              ورزش های رزمی دخترانه

⦁              ورزش های رزمی برای نوجوانان

⦁              ورزش های رزمی برای بزرگسالان

⦁              ورزش های رزمی برای کودکان

⦁              ورزش های رزمی برای افزایش قد و...

 

در کدام باشگاه ها ورزشهای رزمی ایرانی؛ چینی؛ ژاپنی؛ کره جنوبی؛ یا المپیکی وجود دارد؟

 

ورزشهای رزمی نوجوانان و بزرگسالان در رشته ها و شاخه های مختلفی آموزش داده میشن. بنابراین افراد میتونن متناسب با علاقه ای که دارن، یک یا چند مورد از این شاخه های ورزشی رو انتخاب کرده و در اون ها به کسب مهارت بپردازن. 

هر کشوری معمولا سبک خاص خودش رو در ورزشهای رزمی داره. اما یکی از نکات جالب توجهی که میتونیم به اون اشاره کنیم اینه که تو کشور ایران خوبترین باشگاه هایی هستن که انواع ورزش رزمی تخصصی از کشورهای مختلف رو به علاقه مندان آموزش میدن. از جمله این سبک ها میشه به چند مورد زیر اشاره کرد:

⦁              ورزش های رزمی آمریکایی از جمله تکواندو، بوکس، شمشیربازی و...

⦁              ورزش های رزمی ژاپنی از جمله کیدو، کندو و...

⦁              ورزش های رزمی کره جنوبی از جمله هاپگیدو، دانگسودو و...

⦁              ورزش های رزمی ایرانی همچون کشتی

⦁              ورزش های رزمی چینی همچون کونگ فوی چینی، ووشو و...

⦁              ورزش های رزمی المپیکی همچون جودو، جوجیتسو، سامبو، سومو، تکواندو، کشتی و...

در هر شهری که سکونت دارین، میتونین به راحتی لیستی از بهترین باشگاه های ورزشهای رزمی نوجوانان رو پیدا کرده و برای کسب مهارت در رشته مورد نظر ثبت نام کنین. این باشگاه ها بسته به امکانات و شرایطی که دارن سبک های مختلفی از ورزشهای رزمی رو ارائه میکنن. بنابراین بهتره قبل از هر کاری از طریق سایت جیم برو با مسئولین مربوطه ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم رو دریافت کنین.

 

سالن های تمرینی برای ورزشهای رزمی با سلاح با مشت و با پا چه تجهیزاتی دارند؟

 

همونطور که اشاره کردیم، ورزشهای رزمی نوجوانان و بزرگسالان، شاخه های مختلفی دارن. هر کدوم از این رشته های ورزشی هم نیازمند تجهیزات بخصوصی هستن. تو این بخش میخوایم با چند مورد از انواع ورزشهای رزمی بانوان و آقایان و بهترین تجهیزات سالن های ورزش های رزمی آشنا بشیم. از جمله ورزش های رزمی با سلاح میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

⦁              ورزش های رزمی با چوب: مثل بوجوتسو

⦁              ورزش های رزمی با شمشیر مثل کندو و ورزش اختصاصی شمشیرزنی

البته ورزشهای رزمی تنها با سلاح نیستن. ما در خوبترین باشگاه های ورزشی انواع ورزش بی سلاح هم داریم که با مشت، پا یا هردوی اون ها انجام میشن. از ورزش های رزمی با مشت و پا عبارتند از:

⦁              تکواندو

⦁              کاراته

⦁              بوکس

⦁              جودو

⦁              جوجیتسو

⦁              موی تای و...

معمولا ورزش های رزمی با پا و مشت طرفداران زیادی در دنیا دارن و افرادی که وارد این حوزه های رزمی میشن از دست و پاهای خیلی قوی برخوردارن. با توجه به این توضیحات میشه گفت سالن های ورزشی باید برای خدمات رسانی عالی، به تمامی تجهیزات و سلاح های لازم مجهز بشن. انواع لباس رزمی، چوب ها و شمشیرهای مخصوص، تشک های استاندارد، انواع کیسه بوکس، دستکش های مخصوص بوکس و... از مهم ترین تجهیزاتی هستن که بایستی مجهزترین سالن های ورزشی اون ها رو در اختیار افراد قرار بده.

 

برترین و مجهزترین باشگاه هایی که ورزشهای رزمی جدید و جذاب دارند در کجا واقع شده اند؟

 

اگه دنبال ورزش های رزمی جدید و جذاب هستین، میتونین با کمی تحقیق و جستجو به لیست بهترین ورزشگاه های رزمی کشور دست پیدا کنین. معمولا ورزشگاه های معتبر با توجه به وسعت سالن و بودجه ای که در اختیار دارن، هر ساله لیست تجهیزات خودشون رو بروز می کنن و همیشه سعی دارن به لیست ورزش های موجود، انواعی از ورزش های رزمی جذاب و محبوب در دنیا رو اضافه کنن. 

از جمله این ورزش ها میتونیم به موای تای، آیکیدو که جزء ورزشهای رزمی بانوان هست و موارد بسیار دیگه اشاره کنیم. معمولا قیمت ورزش های رزمی بسته به میزان محبوبیت و جایگاه اون ورزش در دنیا، شرایطش در مسابقات المپیک، تجهیزات موردنیاز، دستمزد مربی و عوامل این چنینی تعیین میشه. اگه دنبال بهترین ورزش های رزمی برای دفاع شخصی هستین، میتونین اول با مربیان مجرب تو این حوزه مشورت کنین. این افراد با توجه به قوای جسمانی و شرایط شما بهترین ورزش رزمی رو پیشنهاد میدن.

 

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶