باشگاه های سنگنوردی

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶


در کدام سالن های سنگنوردی پیشرفته ترین تکنیک های سنگنوردی تمرین می شود؟

سنگنوردی یکی از هیجان انگیزترین رشته های ورزشی محسوب میشه که طرفداران بسیار زیادی در نقاط مختلف دنیا داره. هم بانوان و هم آقایان میتونن با توجه به استعداد و علاقه ای که دارن، وارد رشته سنگنوردی و صخره نوردی شده و در اون به جایگاه های بسیار خوبی برسن. 

سنگنوردی تا پیش از اینکه تا این اندازه مورد توجه قرار بگیره، بیشتر در دل طبیعت و روی صخره های طبیعی انجام میشد. اما این روزها شاهد برگزاری سنگنوردی داخل سالن هستیم که به سنگنوردی سالنی هم معروفه. سنگنوردی، تکنیک های خاص خودش رو داره و همیشه، جا برای بهتر شدن توی این رشته ورزشی هست. یک سری از باشگاه ها و سالن های سنگنوردی به طور حرفه ای به ورزشکاران تکنیک های پیشرفته و مهم سنگنوردی رو آموزش میدن. از تکنیکهای سنگنوردی داخل سالن میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 

تکنیک مربوط به استفاده از پا برای صعود از صخره
آموزش الگوی صحیح بدن در دو حالت مختلف شیب منفی و صعود عمودی
تکنیک استفاده درست از پای تعادل یا همون حرکت پرچم
تکنیک درست گرفتن گیره های اصطکاکی
آموزش مسیرخوانی درست و...
از اون جایی که سنگنوردی المپیک در دوره های اخیر خیلی مورد توجه قرار گرفته، سالن های سنگنوردی کمی جدی تر در این حوزه فعالیت میکنن و سعی دارن ورزشکاران رو کاملا آماده و مسلط به عرصه رقابت وارد کنن.

 

نکات مهم سنگنوردی داخل سالن
همونطور که اشاره کردیم، تو رشته سنگنوردی محدودیت جنسی وجود نداره و سنگنوردی بانوان و آقایان در تمام نقاط دنیا کاملا رایج و مرسومه. اگه قصد دارین سنگنوردی رو به صورت حرفه ای انجام بدین بهتره نکاتی رو در این مورد به خاطر داشته باشین. در ادامه لیستی از مهم ترین نکات در سنگنوری داخل سالن رو به شما ارائه می کنیم:

بدنسازی برای سنگنوردی از مهم ترین اقدامات برای موفقیت در رشته صخره نوردی و سنگنوردی هست.

قبل از شروع سنگنوردی داخل سالن بهتره گرم کنید.

تمرین برای سنگنوردی مستلزم داشتن یک برنامه تمرینی اصولی و حرفه ای هست. تمارین بایستی کاملا حرفه ای، تکنیکی و زیر نظر مربی انجام بشن.

حتما حین سنگنوردی، ورزشکاران و سنگنوردان دیگه رو هم رصد کنین تا دچار آسیب نشین.

معمولا سنگنوردی داخل سالن شرایط بهتر و امکانات مجهزتری نسبت به سنگنوردی داخل طبیعت داره، اما با این وجود باز هم قبل شروع تمرین، تجهیزاتتون رو بررسی کنین.

میزان محکم بودن بند و گره رو بررسی کنین.

بعد از صعود و برای مسیر برگشت بهتره چندان عجله نکنین و مسیر رو با احتیاط و به آرومی پایین بیاین.

به طور کل میشه گفت سنگنوردی داخل سالن امنیت بیشتری نسبت به سنگنوردی در طبیعت داره. اما با این همه بهتره قبل از ثبت نام در یک سالن صخره نوردی،با کمک جیم برو ، حتما اون رو از جهات گوناگون مورد بررسی قرار بدین تا از کیفیت تجهیزات، استانداردهای سالن و حرفه ای بودن مربیانش اطمینان کافی داشته باشین

 

برای پیدا کردن بهترین سالن های سنگنوردی و صخره نوردی به سایت جیم برو مراجعه کنید

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶