باشگاه های ورزش های سواری

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

باشگاه های ورزش های سواری چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

ورزش های سواری، جزء محبوب ترین ورزش ها در دنیا هستن که تنوع بسیار زیادی دارن. از انواع ورزش های سواری میشه به ورزش های اسب سواری، موتورسواری، دوچرخه سواری، اتومبیلرانی و... اشاره کرد. این ورزش ها هر کدوم نیاز به امکانات و تجهیزات بخصوصی دارن و معمولا پیست های ورزشی اونا منحصر به فرد و خاص هست.

 

باشگاه های سوارکاری بسته به نوع ورزشی که در اون ها انجام میشه بایستی دارای یک سری ویژگی ها و استانداردهای خاص باشن. اگه شما هم علاقه مند به یکی از ورزش های اسب سواری، دوچرخه سواری، موتورسواری و... هستین، به شما پیشنهاد می کنیم، قبل از ثبت نام در کلاس های آموزشی، باشگاه مورد نظر رو از هر نظر مورد بررسی قرار بدین. مهم ترین ویژگی های یه باشگاه خوب برای ورزش های سوارکاری به شرح زیر هست:

 

این باشگاه ها می بایست از بهترین و مجرب ترین مربیان برای آموزش ورزشکاران استفاده کنن.

مربیان می بایست قبل از شروع فعالیت ورزشی، ورزشکاران رو به انجام انواعی از حرکات کششی از جمله؛ نرمش های اسب سواری، نرمش های دوچرخه سواری و... ترغیب کنن.

باشگاه بسته به رشته ورزشی، می بایست به تجهیزات موردنیاز مجهز باشه. از این جمله میتونیم به بهترین و تازه نفس ترین اسب ها برای اسب بازی، مجهزترین و استانداردترین دوچرخه ها و موتورها برای سوارکاری و... اشاره کنیم.

برای زمان هایی که ورزشکاران دچار صدمات احتمالی میشن، نیاز به تیم درمان و وسایل کمک های اولیه هست. باشگاه می بایست تمامی این موارد رو در نظر داشته باشه.

بهتره تا حد امکان، ورزشکاران در زمان ثبت نام برای شرکت در کلاس های آموزشی سوارکاری، بیمه بشن.

تجهیزات موردنیاز برای باشگاه های سوارکاری

 

همونطور که در بخش قبل اشاره داشتیم، هر کدوم از انواع ورزش های سواری، نیاز به امکانات و تجهیزات بخصوصی دارن. باشگاه های سوارکاری برای اینکه بتونن خدماتشون رو به بهترین شکل ممکن به ورزشکاران ارائه بدن، می بایست لیستی از این تجهیزات رو تهیه کنن. در ادامه به مهم ترین تجهیزات سوارکاری اشاره می کنیم:

 

تجهیزات موردنیاز برای انواع ورزش های دوچرخه سواری: تجهیزات ایمنی از جمله کلاه و زانوبند، زنگ، نوارهای راهنما،کیف مخصوص دوچرخه، تجهیزات مخصوص تعمیرات دوچرخه و...

تجهیزات موردنیاز برای ورزش سوارکاری با اسب: کلاه های ایمنی مخصوص اسب سواری، جلیقه های محافظ، چکمه اسب سواری و...

تجهیزات موردنیاز برای رشته اتومبیلرانی: تجهیزات مخصوص برای تعمیرات اتومبیل، کلاه های ایمنی مخصوص، لباس مخصوص، سیستم های محافظ داخل کابین و...

تجهیزات موردنیاز برای موتورسواری: انواع کلاه کاسکت از جمله کلاه کاسکت فک ثابت، فک متحرک و نیمه، شولدر و دستکش مخصوص موتورسواری، بوت و کفش، زانوبند و آرنج بند و...

برای آشنایی با مربیان ورزش های سواری با سایت جیم برو همراه باشید. 

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶