باشگاه های اتومبیل رانی

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

 

 

 

امروزه اتومبیل رانی یکی از ورزش های جذاب و دیدنی به حساب میاد که مردم زیادی برای تماشای اون در پیست اتومبیل رانی حاضر میشن. ما در این مقاله قصد داریم ویژگی های پیست ورزش اتومبیل رانی و بهترین مربیان رو مورد بررسی قرار بدیم. پس تا پایان مطلب همراهمون باشین.

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین مربیان ورزش اتومبیل رانی  برای زنان ، مردان و جوانان  با سایت جیم برو  همراه باشید.

 

ویژگی پیست های اتومبیل رانی چیه ؟

پیست اتومبیل رانی در فضای باز طراحی میشه و باید زمین مناسبی برای حرکت ماشین های مسابقه ای داشته باشه. وجود شکستگی در زمین و یا دست اندازه ها خطرناک برای اتومبیل هایی که با سرعت بالا در حال حرکت هستن خطر مرگ رو به همراه داره. معمولا پیست ورزش اتومبیل رانی توسط کارشناس های مربوطه بررسی میشه و پس از تایید استانداردهای لازم مجوز برای اجرای مسابقات یا تمرین ها داده میشه. اتومبیل رانی از ورزش های پرطرفداره که تماشاگران زیادی داره. بنابراین فضایی طراحی میشه که تماشگران بتونن با فاصله مناسب و دید کافی روند مسابقه رو تماشا کنن. اطراف پیست حصارهایی کشیده میشه که حائلی بین تماشاگر و زمین مسابقه به وجود بیاره. این حصار بندی به نفع تماشگرانه و مانع از آسیب دیدن در اثر تصادف اتومبیل ها میشه.

 

تجهیزات مورد نیاز در پیست های اتومبیل رانی چیا هستن ؟

برای مسابقات اتومبیل رانی علاوه بر بستر مناسب و حصارهای ایمن، پیشرفته بودن ماشین های مسابقه ای هم مسئله مهمیه. در اتومبیل رانی ماشین باید سرعت بالایی داشته باشن و از لحاظ فنی مشکلی در اون ها وجود نداشته باشه. علاوه بر اون به گونه ای ساخته بشه ک در صورت بروز حادثه سرنشین ها کمترین صدمه رو ببینن. به همین منظور در پیست اتومبیل رانی از گاردهای محافظت کننده ای مثل لاستیک استفاده میشه که مثل ضربه گیر عمل می کنه و مانع ازآسیب های جدی اتومبیل و سرنشین ها میشه.

 

بهترین پیست های اتومبیل رانی باید دارای چه استاندار هایی باشن ؟

پیست اتومبیل رانی نباید در محدوده خطرناک قرار بگیره. همونطور که میدونید بیشتر پیست های مسابقه ای در مسیرهای جنگلی و یا سایر مسیرها جاده ای انتخاب میشن. اما طبق استانداردهای موجود و با توجه به سرعت بالای اتومبیل ها، وجود دره و یا رودخونه کنار مسیر می تونه خطر آفرین باشه. مسئولان تدارکات پیست اتومبیل رانی باید در مسیرهای اینچنینی ایمنی به وجود بیارن. به خصوص در محدوده پیچ های خطرناک جاده ای که اتومبیل ها در معرض خطر بیشتری قرار دارن، حداکثر ایمنی لازمه. حضور آتشنشانی و گروه های امدادی در طول مسیر از نکات مهمیه که باید در نظر گرفته بشه. یکی از مشکلاتی که در مسابقات اتومبیل رانی به وجود میاد آتیش گرفتن لاستیک ها به دلیل سرعت بالاست. حضور سریع آتشنشانی از خطرات بیشتر این اتفاق جلوگیری میکنه. گروه های امدادی هم در زمان هایی که تصادفی در اتومبیل رانی رخ میده و رانندگان دچار صدمه میشن، میتونن باعث نجات جونشون باشن. رانندگان پیست های اتومبیل رانی لباس و پوشش مخصوصی دارن که موظفن در تمرین و مسابقات با این تجهیزات وارد زمین بشن. این تجهیزات شامل کلاه ایمنی، کفش مخصوص، لباس و دستکش هست. مجهز بودن به موارد نامبرده صدمات احتمالی در مسیر مسابقه رو کاهش میده.

 

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶