مربی های ورزش های سواری

 

 

 

 

مربیان انواع ورزشهای سواری، ورزش ها و نرمش های مربوط به اسب سواری یا دوچرخه سواری را آموزش میدهند؟

معمولا آسیب در رشته های سوارکاری امری محتمل و اجتناب ناپذیر هست. نمیشه ادعا کرد که ورزشکاران هیچ گاه دچار آسیب جسمی نمیشن. اما میتونیم با رعایت برخی نکات این آسیب های احتمالی رو به حداقل ممکن برسونیم. جدا از تجهیزات ایمنی که هر ورزشکاری می بایست پیش از شروع کار به اونا مجهز بشه، یک سری تمرین و حرکت کششی هم وجود دارن که در آمادگی ورزشکاران بسیار تاثیرگذارن.

 

در واقع مهم ترین اصل در موفقیت یک ورزشکار، آمادگی جسمانی و سلامت بدنی اونه. یکی از سوالات رایجی که معمولا برای ورزشکاران پیش میاد اینه که آیا مربیان سوارکاری، نرمش های لازم رو برای ورزش های مربوط به دوچرخه سواری و اسب سواری آموزش میدن یا نه؟ خب در پاسخ به این سوال بایستی بگیم، معمولا همه چیز بستگی به باشگاه سوارکاری و سطح توانمندی ورزشکاران داره.

 

این یعنی اینکه مربیانی که در باشگاه های حرفه ای استخدام میشن، معمولا میدونن که با ورزشکاران حرفه ای سروکار دارن و معمولا این افراد خودشون به خوبی با حرکات کششی و نرمش های لازم آشنایی دارن. اما ورزشکاران مبتدی که نسبت به رشته موردنظر اطلاعات کافی نداشته و هنوز به سطح خوبی از نظر توانمندی و مهارت نرسیدن، نیاز دارن زیر نظر مربیان مجربی آموزش ببینن که تمام حرکات نرمشی و کششی رو به طور دقیق به اونا آموزش میدن. از اون جایی که دو ورزش سوارکاری با اسب و دوچرخه سواری در بین نوجوانان از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستن، قصد داریم در بخش های بعدی با آسیب های این رشته های ورزشی بیشتر آشنا بشیم.

 

آسیب های ورزش اسب سواری

 

از مهم ترین آسیب های ورزش اسب سواری که هر مربی می بایست ورزشکاران رو از اونا مطلع کنه عبارتند از:

شکستگی هایی در نواحی کمر و ستون فقرات

آسیب های لگن

دردهای شکمی

آسیب هایی به سر

شکستگی در نواحی دست ها و پاها و...

آسیب های ورزش دوچرخه سواری

فایده های ورزش دوچرخه سواری برای سلامتی و روحیه بخشی به ورزشکاران اونقدر زیاد هستن که این ورزش به یکی از محبوب ترین انواع ورزش های سواری در دنیا تبدیل شده. چه این ورزش رو به صورت تفننی و تفریحی انجام بدین و چه به صورت حرفه ای واردش بشین، قطعا در گذر زمان، شاهد تاثیرات شگفت انگیز اون بر روی سلامتیتون خواهید بود. اما این موضوع نمیتونه باعث بشه که ما از آسیب های این ورزش در حین تمارین چشم پوشی کنیم.

 

ورزش دوچرخه سواری هم مثه بسیاری از دیگر ورزش های سوارکاری، میتونه آسیب های جسمی برای ما به دنبال داشته باشه که اگه سعی کنیم تا حد امکان از تجهیزات مناسب و نرمش های قبل تمرین بهره مند بشیم، میتونیم این آسیب ها رو به حداقل ممکن برسونیم.

 

از رایج ترین آسیب هایی که در این ورزش متوجه ورزشکاران هست عبارتند از: آسیب های مربوط به سر از جمله ضربه به سر یا شکستگی اون، خراشیدگی دست ها و پاها، ایجاد زخم و آسیب به صورت و... اما برای اینکه بتونیم پیش از شروع ورزش، از نظر بدنی کاملا آماده باشیم، بهتره با ورزش های مناسب برای دوچرخه سواری آشنا باشیم و یک یا دو مورد از اون رو پیش از تمرین اصلی، انجام بدیم. چند نمونه از این ورزش ها عبارتند از: استفاده از دوچرخه ثابت، انجام حرکات پا در باشگاه های بدنسازی برای تقویت ماهیچه ها و عضلات پا و...

 

برای آشنایی بیشتر با پیست های ورزش های سواری با سایت جیم برو همراه باشید.