باشگاه های کوهنوردی

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

 

 

ویژگی باشگاه های آموزش کوهنوردی چیه ؟

شاید خیلی ها با خودشون فکر کنن که ورزش کوهنوردی خانم ها و آقایون و یا حتی کوهنوردی کودکان نیازی به باشگاه و آموزش نداره و هر کسی می تونه خودش یه مسیری رو طی کنه و به نقطه مورد نظرش برسه. اما باید بگیم که این افراد سخت در اشتباه هستن. هر ورزشی تو دنیا اصول و قواعد خاص خودش رو داره و اگر این اصورل رعایت نشه، به جای این که اون ورزش برای فرد مفید واقع شه، آسیب های جبران ناپذیری به اون می رسونه. کوهنوردی بانوان و دختران و پسران هم به همین شکل هست. باشگاه کوهنوردی به افراد آموزش میده که چطوری گام بردارن و خسته نشن، چجوری تنفس کنن تا دچار تنگی نفس نشن، چه وسایل مورد نیازی رو با خودشون ببرن. معمولا باشگاه های کوهنوردی خیلی از تجهیزات رو برای افراد تهیه می کنن و در قبال اون هزینه دریافت کنن. چون مدیر این باشگاه ها بهتر از افراد معمولی می دونه که تجهیزات رو برای افراد مبتدی با چه کیفیتی تهیه کنه. این تجهیزات شامل کفش مخصوص کوهنوردی حرفه ای، کاپشن ، کوله پشتی، باتوم کوهنوردی، کلاه مخصوص کوهنوردی در زمستان ، بادگیر، دستکش، کیسه خواب و غیره ست.

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین مربیان آموزشی ورزش کوهنوردی با سایت جیم برو همراه باشید.

 

چه نکاتی هنگام انتخاب باشگاه آموزش کوهنوردی وجود داره ؟

کوهنوردی یه ورزش گروهیه فوق العاده جذاب و هیجان انگیزه که رنج های مختلفی سنی این ورزش رو دوست دارن. در واقع تو باشگاه ها برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان گروه های مختلف کوهنوردی دخترانه و پسرانه درست می کنن و هر نکته ای که لازمه رو بهشون یاد می دن. کلاس های دختران و پسران تو باشگاه ها رو باید جدا برگزار کنن چون آمادگی جسمانی و شرایط روحی و روانی این دو گروه با هم متفاوته. البته اصول و قواعد هر دو یکی هستن اما نحوه ایجاد آمادگی برای کوهنوردی در این دو گروه با هم تفاوت دارن. به همین دلیل بهتره زمانی که می خواین برای خودتون یا بچه هاتون باشگاه کوهنوردی انتخاب کنین، به این نکته دقت کنید. یکی دیگه از چیزهایی که باید به اون توجه کنین این هست که باشگاه نباید به هیچ عنوان افراد مبتدی و کسانی که تو کوهنوردی ضعیف هستند رو تو گروه حرفه ای ها و یا کسانی که چند ماه است تو کلاس ها شرکت می کنن، قرار بده. این باعث می شه فرد مبتدی انگیزه خودش رو از دست بده یا دچار نا امیدی بشه. 

فضای محیطی باشگاه های اموزش کوهنوردی به چه صورته؟

کوهنوردی برای لاغری فوق العاده مفیده و همچنین کوهنوردی برای زنان باردار هم می تونه برای اون ها تجربه یک زایمان راحت رو به ارمغان بیاره. برای همین خیلی ها دوست دارن تو باشگاه کوهنوردی جدید ثبت نام کنن و از فواید اون بهره ببرن. اما در مورد محیط باشگاه باید بگیم که فقط تعداد کمی جلسات کوهنوردی تو باشگاه برگزار میشه و دوره های آموزشی اصلی در کوه های مختلف شهرستان ها انجام میشه. فقط جلسات اول که مربوط به یادگیری اصول و قوانین کوهنوردی هست، مربوط به باشگاه میشه. به همین دلیل توصیه می کنیم خیلی به فضای باشگاه توجه نکنین و بیشتر کیفیت کار مربی ها مدنظرتون باشه.

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶