باشگاه های سوارکاری

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

 

 

سوارکاری از ورزش های هیجان انگیزه که علاقمندان اون روز به روز در حال افزایشن. خوشبختانه در کشورما باشگاه های زیادی هستن که آموزش سوارکاری رو به صورت حرفه ای به علاقمندان ارائه میدن. در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی این باشگاه ها و مربیان برتر باشگاه سوارکاری بحث کنیم. پس تا پایان مطلب همراهمون باشین.

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین مربیان ورزش سوارکاری برای زنان ، مردان، جوانان و نوجوانان با سایت جیم برو همراه باشید.

 

ویژگی باشگاه های سوارکاری چیه ؟

یک باشگاه سوارکاری علاوه بر اینکه اسب های آموزش دیده و رام شده زیادی داره، باید فضای مناسبی رو هم در اختیار ورزشکاران قرار بده. زمین مناسب حرکت اسب ها ویژگی هایی داره که اجرای استانداردهای اون به عهده باشگاهه. در واقع باشگاه فضای امن و مناسبی برای حرکت اسب ها به وجود میاره تا ورزشکار بتونه با خیال راحت اسب دوانی رو تجربه کنه. باشگاه های سوارکاری باید نیروهای خدماتی مسئولیت پذیری داشته باشن مراقبت از فضای باشگاه رو به بهترین شکل انجام بدن. در غیر این صورت نظم باشگاه و زمین سوارکاری از بین میره و ورزشکاران و مربیان با مشکل مواجه خواهند شد. سوارکاری بانوان و آقایان در شرایط یکسانی انجام میشه و آموزش سوارکاری توسط بهترین مربیان خانم یا آقا به علاقمندان داده میشه.

 

تجهیزات مورد نیاز در باشگاه های سوارکاری چیا هستن؟

زمین خوب با بستر مناسب ویژگی مهم همه باشگاه های سوارکاری هست. زمین های سوارکاری در فضای باز قرار دارن و اطراف اون حصارهایی کشیده شده تا اسب در یک محدوده مشخص حرکت کنه. ابعاد زمین های سوارکاری یکسان نیست و بستگی به باشگاه سوارکاری و فضایی که در اختیارشه داره. برای حرکت بهتر و راحت تر اسب بستر زمین رو از شن و ماسه آماده می کنن. برای تمرین مسابقات حرفه ای سوارکاری هم موانعی رو در فواصل مشخص قرار میدن تا اسب و سوارکار بتونن تمرین داشته باشن. بعد از آماده سازی زمین نوبت به اسب ها میرسه. برای سوارکاری حرفه ای، مهارت اسب اهمیت زیادی داره. باشگاه ها باید اسب های سرکش رو رام کنن و اون ها رو برای حضور در زمین مسابقه آماده کنن. فضای نگهداری اسب ها در محدوده باشگاه قرار داره. اصطبل های نگهداری اسب از استاندارد ویژه ای برخوردار هستن و بهترین محیط رو برای نگهداری اسب ها فراهم می کنن. تغدیه اسب ها و مربی پرورش اسب در توانایی حیوان برای حضور در مسابقه اهمیت زیادی داره.

 

بهترین باشگاه های سوارکاری باید دارای چه استاندار هایی باشن ؟

باشگاه سوارکاری باید شرایط لازم برای آموزش وزشکاران رو آماده کنه. آموزش سوارکاری باید به گونه ای باشه که ورزشکار بتونه بهترین ارتباط رو با اسب برقرار کنه و با یادگیری تکنیک های مهم بهترین عملکرد رو به نمایش بگذاره. کیفیت آموزش هم به توانایی باشگاه و استانداردها اون بستگی داره. برای مثال اگه اسب به خوبی رام نشده باشه ممکنه ورزشکار رو با مشکل مواجه کنه. بنابراین پرورش اسب و آموزش سواکاری در کنارهم می تونه نتیجه اثربخشی داشته باشه. قواعد سوارکاری خانم ها و آقایان یکسانه و تفاوت چندانی نداره. اما معمولا برای سوارکاری خانم درخواست ها در مورد داشتن مربی زن بیشتر هست که باشگاه در اختیارشون قرار میده.

 

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶