باشگاه های موتور سواری

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

 

 

تا حالا در مورد مزایای موتور سواری چیزی شنیدین؟ محبوبیت بازی موتور سواری تنها به دلیل هیجان بیش از اندازه اون نیست. خیلی از افراد به این جهت به این رشته ورزشی روی میارن که می ‌تونن به کمک اون بسیاری از مشکلات روحی و جسمیشون رو بهبود ببخشن. اما برای اینکه بتونین از فواید این ورزش بهره ‌مند بشین باید حتماً آموزش موتور سواری رو به صورت اصولی یاد بگیرین. بیاین با بهترین پیست ‌های موتور سواری و حرفه ‌ای ‌ترین مربیان این رشته آشنا بشیم.

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین مربیان ورزش موتور سواری برای زنان ، مردان، جوانان و نوجوانان با سایت جیم برو  همراه باشید.

 

ویژگی پیست‌ های موتور سواری چیه؟

از اون جایی که بازی موتور سواری می ‌تونه خطرات بسیار زیادی برای موتور سواران به دنبال داشته باشه مجموعه ‌هایی تحت عنوان پیست موتور سواری راه اندازی شدن که امنیت لازم رو برای موتور سواران فراهم می کنن. برای آموزش موتور سواری بانوان، آقایان، نوجوانان و کودکان پیست ‌های مخصوصی در نظر گرفته شده که هر کدوم استانداردهای خاص خودشون رو دارن. به طور کل ویژگی ‌های یک پیست موتور سواری استاندارد به شرح زیر هستن:

•    مجهز بودن به انواعی از موتورهای مخصوص با سطح ایمنی بالا برای افراد مبتدی و تازه کار

•    استاندارد بودن میدان رقابت

•    محوطه سازی اصولی برای حضور تماشاگران در پیست

•    حضور مربیان حرفه ‌ای و با تجربه برای آموزش موتور سواری

•    در نظر گرفتن مربیان آموزشی به طور خاص و مجزا برای جلسات آموزش موتور سواری خانم‌ ها، آقایان و…

•    حضور تیم فنی برای رفع مشکلات حین موتور سواری

•    بیمه کردن تمامی موتور سواران قبل از ثبت نام در پیست

•    در نظر گرفتن هزینه مناسب و معقولانه برای عضویت و استفاده افراد از امکانات پیست

 

تجهیزات مورد نیاز در پیست‌ های موتور سواری چیا هستن؟

بسته به سطح و مهارت موتور سواران، جنسیت و سن اون ها یک پیست موتور سواری باید به تجهیزات و امکانات متعددی مجهز باشه. به عنوان مثال برای آموزش موتور سواری بچه‌ ها باید تمامی امکانات و تجهیزات ایمنی از طرف پیست در اختیار علاقمندان قرار بگیره. از مهم ترین تجهیزات در پیست ‌های موتور سواری عبارتند از:

•    انواع کلاه کاسکت در مدل‌ های فک ثابت، فک متحرک، کراسی و…

•    شولدر یا لباس مخصوص موتور سواری که از نواحی مختلف بدن موتور سوار از جمله آرنج ها، زانوها، کتف، ستون فقرات، شکم، استخوان ‌ها، ران پا و… محافظت می‌کنه.

•    انواعی از موتورهای استاندارد برای رقابت و بازی موتور سواری

•    دستکش ‌های مخصوص موتور سواری در سایزها و اندازه ‌های مختلف برای موتور سواری بچه گانه و بزرگسالان

•    پیراهن پلیور و شلوارهای مخصوص موتور سواری

•    بوت، کفش و عینک مخصوص موتور سواری

 

بهترین پیست ‌های موتور سواری باید دارای چه استانداردهایی باشن؟

همونطور که قبلاً اشاره کردیم بازی موتور سواری می تونه فواید بسیار زیادی داشته باشه. بسیاری از والدین برای افزایش اعتماد به نفس و مهارت‌ های فرزندانشون اون ها رو در  کلاس ‌های آموزش موتور سواری ثبت نام می‌کنن. اما از اون جایی که خطر و ریسک موتور سواری بچه‌ ها نسبت به بزرگسالان بسیار بیشتر هست، پیست های موتور سواری باید یک سری استانداردها رو حتماً در نظر داشته باشن تا فرایند آموزش با کیفیت بالایی انجام بشه. یکی از مهم ترین مواردی که می‌تونیم به اون اشاره کنیم استاندارد بودن مسیر موتور سواری هست. معمولا بسته به هدف موتور سواران آموزش موتور سواری در جاده‌ های صحرایی، کوهستانی و آسفالت انجام میشه که تمامی این مسیرها باید از ایمنی بالایی برخوردار باشن. ابعاد جاده شامل طول و عرض اون و تعداد پیچ ها باید به اندازه و کاملا استاندارد در نظر گرفته بشن تا موتور سواران با توجه به توانمندی و مهارت ‌هاشون بتونن بهترین عملکرد رو در حین آموزش داشته باشن. اگر در مسیر موتور سواری مکان‌ هایی وجود دارن که برای موتور سواران خطرناک هستن باید کاملاً حصارکشی بشن تا خطرات جانی به حداقل ممکن برسه.

 

 

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶