باشگاه های کریکت

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶

 

 

کریکت

 

کریکت یه بازی گروهی هیجان انگیزه که با دو تیم 11 نفره انجام میشه. زمان پیدایش دقیق این بازی به 1600 میلادی برمیگرده و به نظر میاد یه ورزش انگلیسی ها بود که به کشورهای دیگه راه پیدا کرد. امروزه طرفداران این بازی در کشورهای مختلف زیادن و خیلی ها دوست دارن که به صورت حرفه ای ورزش کریکت رو یاد بگیرن. در این مقاله قصد داریم به ویژگی های بهترین باشگاه ها و مربیان کریکت در کشور ایران بپردازیم. پس تا پایان این مطلب همراهمون باشین.

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین مربیان ورزش کریکت برای زنان ، مردان، کودکان و نوجوانان با سایت جیم برو  همراه باشید.

ویژگی بهترین باشگاه های آموزش کریکت چیست؟

کریکت بازی هست که به فضای زیادی نیاز داره به همین دلیل نمیشه که این ورزش رو در سالن انجام داد. زمین بازی کریکت شکل بیضی یا دایره ساخته میشه و برای راحت تر بودن بازیکن ها، زمین پوشیده از چمن رو انتخاب می کنن. شعاع استاندارد زمین های دایره ای کریکت 75 متره. در میانه زمین بخش خاکی در نظر گرفته میشه که ابعاد اون به حدود 20 متره میرسه. در اصطلاح کریکت به این بخش 20 متری پیچ گفته میشه و در اطراف اون 3 عدد استامپ یا چوب قرار داره. بهترین باشگاه های کریکت باید تمامی امکانات لازم در زمین این بازی رو فراهم کنن. باشگاه های آموزش کریکت باید خط کشی های لازم رو به صورت واضح انجام بدن تا بازیکن از هر جای زمین بتونه مرز زمین رو تشخیص بده. ناحیه میانی که به اسم ویکت معروفه، با رنگ متفاوت تری نشانه گذاری میشه. جذاب بودن کریکت باعث شده تا طرفدارای زیادی در سنین مختلف داشته باشه. حتی خانم ها هم علاقمند به یادگیری ورزش کریکت هستن. بنابراین باشگاه ها باید سانس های مخصوص افراد در رنج سنی یکسان در نظر بگیرند. همچنین سانس ویژه کریکت بانوان در باشگاه های ایران راه اندازی شده تا خانم ها هم شرایط آموزش این رشته ورزشی رو داشته باشن. یکی از فاکتورهایی که افراد از باشگاه های ورزش کریکت انتظار دارند تمیزی محیط اونه. قطعا اگر زمین بازی کریکت آماده نباشه یا پر از بی نظمی و وسایل بلااستفاده باشه تمرکز از بازیکن ها گرفته شده و بازی کریکت با اختلال مواجه میشه. رعایت موارد بهداشتی برای همه افراد در سانس های مختلف واجبه و مدیریت باشگاه موظفه این مورد رو به همه افراد علاقمند به بازی کریکت تذکر بده. کریکت بازیه که نیاز به تمرکز و دقت داره و سر و صدا و شلوغی بیش از عملکرد بازیکن ها رو تحت تاثیر قرار میده.

باشگاه های آموزش کریکت دارای چه تجهیزات ویژه ای هستند؟

بهترین باشگاه های آموزش کریکت تجهیزات جدید و به روز این ورزش رو در اختیار بازیکن ها قرار میدن. توپ کریکت ابعاد و وزن استانداردی داره و در ساخت اون از متریال ویژه ای استفاده میشه. چوبی که بازیکن ها به وسیله اون به توپ ضربه میزنن بت نام داشته و از چوب درخت بید مجنون تهیه میشه. بازیکن ها برای حفظ ایمنی خود و جلوگیری از صدمه دیدن لازمه لباس ورزشی مخصوص کریکت رو به تن کنن. این لباس شامل کلاه ایمنی ، دستکش، محافظ پا، کفش مخصوص کریکت و... است. بهترین باشگاه های لباس های ورزشی این بازی را در اختیار بازیکنان قرار میدن. علاوه بر اون باشگاه باید برای تمرینات بازیکن ها تجهیزات ورزش رو به اندازه کافی در اختیارشون قرار بده.

تماس با مربی مربوط

۰۲۱۲۲۳۸۰۷۳۶